Dom i Wnętrze

Modny i funkcjonalny ogród

920Views

Wiosna coraz bardziej nas rozpieszcza. Nim się obejrzymy, znów będziemy mogli cieszyć się gorącą aurą, długimi dniami i słońcem zachęcającym do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wczesna wiosna to idealny moment na doszlifowanie swojego ogrodu. Doskonałym sposobem na dodanie zewnętrznej strefie atrakcyjności jest uzupełnienie jej o pergolę. Czym charakteryzują się bijące rekordy popularności konstrukcje? Sprawdź!

Pergola – najświeższy trend w Twoim ogrodzie

Popularne dzisiaj zadaszenia tarasu w niczym nie przypominają swoich drewnianych, bogato zdobionych poprzedników. Nowoczesne pergole wykonane są z metalu o antykorozyjnych właściwościach. Malowane proszkowo aluminium jest odporne na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury i wodę) oraz uszkodzenia mechaniczne. Profile przytwierdzone do podłoża są stabilne nawet podczas bardzo wietrznej pogody. Elementy łączone są modułowo, co umożliwia zacienienie każdej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości i układu. Najważniejszym elementem konstrukcji jest dach wykonany z nieprzemakalnej tkaniny albo lameli – płaskich, obrotowych listew. Wysokiej klasy zadaszenia rzucają na taras kojący cień oraz są szczelną barierą dla promieniowania UV oraz opadów. Wzbogacone o szklane, przesuwne panele, promienniki podczerwieni i zintegrowanie oświetlenie LED mogą pełnić poza sezonem funkcję ogrodu zimowego.

Stylowa ozdoba

Walory pergoli nie ograniczają się do ich praktycznych funkcji. Innowacyjne konstrukcje oferowane przez czołowych producentów są również stylową ozdobą przestrzeni. Minimalistyczne, eleganckie projekty harmonijnie wpisują się w dopracowane aranżacje, dodając im klasy i charakteru. Dzięki wielu modelom i wersjom kolorystycznym możesz dopasować pergolę do ogrodowej scenerii.

Fotel huśtawka – korzystaj z lata na 100 procent! Aluminiowe meble tarasowe Zestaw kawowy – technorattan