Dom i Wnętrze

Meble tarasowe z technorattanu

608Views

Przydomowy taras zmienimy bez trudu w idealne miejsce wypoczynkowe przy pomocy odpowiednich mebli. Meble tarasowe oferują nam topowi producenci, zachęcając nas tym samym do częstszego przebywania na świeżym powietrzu i korzystania z uroków lata. Nowoczesne meble tarasowe zaskoczą nas zarówno pod względem wyglądu, jak i trwałości. Co wybrać?

Czym kierować się kupując meble tarasowe?

Decydując się na nowoczesne meble tarasowe chcemy, aby były one przede wszystkim estetyczne, eleganckie i wygodne. Szukając w sklepach producentów powinniśmy jednak przede wszystkim zwracać uwagę na tworzywa: meble tarasowe muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne! Dzięki zastosowaniu tworzyw takich jak aluminium i technorattan możemy być pewni, że nasze meble tarasowe na długi czas zachowają piękny wygląd i kolor. Aluminium malowane proszkowo tworzy stelaże mebli ogrodowych – jest ono lekkie, przez co podnoszenie czy przenoszenie mebla nie sprawi nam żadnego problemu. Aluminium zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy.

Decydując się na meble tarasowe z technorattanu stawiamy na trwałość. Plecionka technorattanowa jest materiałem syntetycznym o nieporowatej strukturze – oznacza to, że nie będzie ona chłonęła wilgoci i brudu. Plecionka technorattanowa do złudzenia przypomina naturalny rotang, przez co otoczenie zyskuje na estetyce.

Meble tarasowe modułowe

Ciekawą alternatywą dla klasycznych mebli ogrodowych i tarasowych są komplety modułowe. Składają się one z elementów, które możemy wykorzystywać osobno (sofy dwuosobowe, łączniki), jak i łączyć je przy pomocy niewielkich złączek. Połączone elementy stworzą obszerną sofę narożną, która stanie się punktem centralnym na naszym tarasie. Do uzupełnienia wystroju wystarczy parasol ogrodowy o szerokiej czaszy.

 

 

Ogrody skandynawskie Leżak balkonowy – komfort godny najlepszego SPA Grille ogrodowe metalowe – poczuj smak lata