Ciekawe

Jakie dodatki do roweru miejskiego wybrać?

181Views

Zakup wymarzonego roweru miejskiego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby w pełni cieszyć się swoim jednośladem warto postawić również na sprawdzone akcesoria rowerowe, które nie tylko podnoszą komfort jazdy, ale również znacząco zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie dodatki do roweru miejskiego warto wybrać.

Porządne oświetlenie

Wszystkie rowery miejskie powinny mieć porządne oświetlenie, które jak powszechnie wiadomo jest obecnie obowiązkowym wyposażeniem każdego jednośladu. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można bez żadnego większego problemu znaleźć wiele lampek, które nie oszpecą roweru miejskiego, a co najważniejsze doskonale wywiążą się ze swojej roli. Do jazdy po mieście wystarczą w zupełności modele, które posiadają 50-100 lumenów.

Funkcjonalny licznik do roweru miejskiego

Wbrew pozorom do rowerów miejskich bardzo często dobierane są liczniki. Wysokiej klasy licznik rowerowy można kupić już od 50zł. Warto postawić jednak na produkty od renomowanych producentów, które będą służyć sprawnie przez wiele długich lat użytkowania. Dobry licznik powinien mieć funkcje mierzenia aktualnej prędkości, średniej prędkości, przejechanego dystansu, zegarek i całkowity przebieg. Bardzo często rowery miejskie wyposażone są w zdecydowanie bardziej zaawansowane modele, które wskazują na przykład ilość spalonych kalorii albo kadencję, czyli ilość wykonanych obrotów korbą na minutę.

Pojemny bagażnik

Dobry rower miejski powinien mieć także pojemny bagażnik, który wbrew pozorom może okazać się bardzo przydatny nie tylko podczas długich wycieczek, ale również podczas jazdy w mieście. Godne uwagi są przede wszystkim te bagażniki i sakwy rowerowe do których będzie można spakować zakupy. Przed zakupem nowego bagażnika warto dokładnie upewnić się, czy w ramie znajdują się inserty do których można wkręcić śruby trzymające bagażnik. W niektórych rowerach miejskich niestety niezbędny jest zakup specjalnych obejm. Warto także sprawdzić jaką maksymalną wagę jest w stanie udźwignąć dany model bagażnika.

Lusterka rowerowe

Rowery miejskie powinny być wyposażone także w przydatne lusterka, które uławiają jazdę nie tylko w mieście. Lusterka jak łatwo się domyśleć znacząco zwiększają pole widzenia i podnoszą bezpieczeństwo. Montaż lusterek jest bardzo prosty i przeważnie ogranicza się wyłącznie do wsunięcia mocowania w wewnętrzną część kierownicy albo przymocowania dodatkowej obejmy z gumową podkładką. Godne uwagi są lusterka schowane w rogach kierownicy, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery miejskie