Dom i Wnętrze

Jak zaaranżować taras, by stał się miejscem wypoczynkowym?

575Views

Szukając miejsca spokojnego, w którym moglibyśmy się relaksować, coraz częściej nasz wzrok pada na niezaaranżowany taras. Miejsce to ma wielki potencjał – przekonują o tym nie tylko architekci, ale i producenci. Niewiele wysiłku trzeba, aby zmienić taras nie do poznania. Gotowe inspiracje znajdziemy na stronach producentów mebli i wyposażenia outdoorowego.

Przestrzeń do odpoczynku w zasięgu ręki!

Taras to idealne miejsce do relaksu – nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, aby znaleźć czas dla siebie wśród zieleni. Poprzez odpowiednią aranżację tarasu wykreujemy miejsce, które stanie się przedłużeniem naszego salonu w okresie letnim. Jakie rozwiązania wykorzystać, aby cieszyć się komfortem?

Niewielki komplet wypoczynkowy na tarasie

Aranżacja tarasu nie jest trudna – nie musimy zastanawiać się nad ustawieniem i rodzajem mebli. W sklepach producentów znajdziemy obszerne komplety, z których możemy wybrać interesujące nas elementy. Na tarasach sprawdzi się najlepiej niewielki stolik kawowy, na którym zmieścimy gazetę, książkę, kubek z kawą, przenośny komputer. Z czasem okaże się, że taras to miejsce bardzo funkcjonalne, mogące służyć nam do odpoczynku, pracy, podawania posiłków.

Jak ochronić się przed słońcem na tarasie?

Chwile spędzone na tarasie z pewnością będą magiczne, nie możemy jednak zapomnieć o tym, aby skutecznie chronić się przed słońcem. Nadmierne promieniowanie słoneczne szybko doprowadzi do poparzeń skóry. Najlepszym rozwiązaniem okażą się parasole ogrodowe, których obszerne czasze zacienią nasz taras. Nowoczesne parasole konstruowane są w taki sposób, aby wspierać nasz wypoczynek: wiele punktów regulacji sprawia, że bez trudu ustawimy parasol w odpowiedniej pozycji zasłaniając się przed słońcem. Poliestrowe czasze ochronią nas zarówno przed słońcem, jak i deszczem!

 

 

 

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….