Ciekawe

Jak zaaranżować sypialnię w stylu minimalistycznym?

189Views

Przymierzasz się do samodzielnego urządzenia sypialni? Jesteś zachwycony aranżacjami w stylu minimalistycznym, które emanują prostotą i skromnością? Minimalizm pojawił się kilka lat temu zyskując szerokie grono wiernych fanów, projektanci wnętrz szybko rozpowszechnili ten trend na całym świecie, dzisiaj co piąte pomieszczenie urządzone jest właśnie w sposób minimalistyczny. Jak zatem poprawnie zaaranżować sypialnię? Na jakie elementy wyposażenia postawić?

Od czego zacząć?

Na wstępie skupimy się na ogólnym wyglądzie pomieszczenia. O czym wspominaliśmy na samym początku minimalizm to prostota, dlatego też kolor ścian powinien pozostać jednolity. Najlepszym wyborem będą odcienie bieli i jasnej szarości, które nie przytłoczą wnętrza a dodatkowo je powiększą. W sypialni niezależnie od tego w jakim stylu jest ona urządzana nie powinno stosować się jaskrawych i krzykliwych kolorów. Należy pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie, przeznaczone do odpoczynku i kojenia zmysłów. Ściany pokryte farbą w intensywnych barwach w znacznym stopniu będą ten spokój zakłócać.
Jeżeli chodzi o podłogę to w przypadku sypialni najlepiej sprawdza się położenie mięciutkiej wykładziny, również w jasnych i stonowanych odcieniach. Więcej na https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/sypialnia/

Jakie meble wybrać? Jak prawidłowo umeblować sypialnię?

Minimalistyczna sypialnia wyróżniać powinna się nieco surowym charakterem, dlatego też zakup wyposażenia należy ograniczyć do zbędnego minimum. Punktem głównym jest oczywiście duże i wygodne łóżko o prostej konstrukcji. Jego wielkość adekwatna musi być do powierzchni przestrzennej całego pomieszczenia tak by właściwe proporcje nie zostały zaburzone. Po obydwu stronach łóżka stanąć powinny praktyczne stoliki nocne, nad którymi zawiśnie oświetlenie ścienne w postaci nowoczesnych kinkietów o prostej formie. Jeżeli w mieszkaniu nie znajduje się pomieszczenie mogące pełnić funkcję garderoby to wtedy sypialnię można wyposażyć również w pojemną szafę lub profesjonalny system pod zabudowę.
Minimalizm świetnie łączy się z naturalnym drewnem i bielą, dlatego też poszukując stolików nocnych czy szafy na ubrania warto zwrócić uwagę na te wykonane z surowców naturalnych.

Polecamy również piękne spinki do mankietów https://riwia.pl/spinki-do-mankietow

Podsumowując, urządzenie sypialni zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej wcale nie jest takie trudne jakby mogło się nam wydawać. Stosując się do wskazówek projektantów i architektów wnętrz możemy samodzielnie stworzyć wnętrze idealne, które będzie odzwierciedleniem naszych najskrytszych marzeń.