Ciekawe

Jak wybierać odzież w second handzie?

98Views

Duża popularność second handów wynika między innymi z tego, że na przestrzeni ostatnich lat jakość odzieży proponowanej klientom w takich sklepach stała się zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Także same sklepy mają zdecydowanie większe wymagania wobec dostawców odzieży używanej. Jak znaleźć idealny second hand?

Popularne sieciówki

Powstaje coraz więcej sklepów sieciowych, wielkopowierzchniowych, które oferują nie tylko odzież, ale także buty, elementy wyposażenia domu, biżuterię, a nawet meble i kosmetyki. Zdecydowanie najwięcej klientów mają one w dniu dostawy, ponieważ wtedy dostawcy odzieży używanej przekazują sklepowi nową porcję ubrań. Cena początkowa takiego stroju może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych, ale jeżeli ubranie jest dobrej jakości, zakup nadal się opłaca.

Zazwyczaj w sieciówkach w każdy kolejny dzień po dostawie cena spada. W dniu przeceny o 70% można znaleźć ubrania po dosłownie kilka złotych, w tym sukienki, kurtki czy płaszcze lub dobre jeansy. Niektóre sklepy mają również dni, kiedy wszystko kosztuje 1 lub 2 złote. Co prawda odzież szybko znika z wieszaków, ale można upolować coś ładnego za bezcen.

Małe sklepiki osiedlowe

Nieduże, ukryte gdzieś między blokami second handy, również są w stanie zaoferować dobry towar, ponieważ często mają zaufanych, niezawodnych dostawców odzieży używanej. Z mapy kraju znikają zaniedbane, niezbyt ładnie pachnące sklepy. Zazwyczaj butiki z odzieżą używaną, nawet te na małej powierzchni są estetyczne, a odzież jest ładnie porozwieszana na wieszakach, co ułatwia poszukiwania.

Wiele takich sklepików może zaproponować bardzo atrakcyjne ceny także dlatego, że sam sprzedawca nimi zarządza. Może więc udzielać dowolnych rabatów, co jest niemożliwe w sieciówkach, gdzie ceny są z góry narzucone i nie do negocjowania.

Sklepy w sieci

Dobre ceny zazwyczaj mogą zaoferować także e- sklepy ze względu na to, że sprzedawcy ponoszą mniejsze koszty prowadzenia działalności. Zazwyczaj największym kosztem jest jedynie zakup towaru w hurtowej cenie u dostawcy odzieży używanej.

Ubrania w hurcie mogą kosztować jedynie kilka złotych za cały, ogromny worek, więc sklep również ma większe możliwości obniżania cen. Takie butiki cieszą się dużą popularnością także ze względu na trend eko i zero waste, propagujący kupowanie odzieży używanej zamiast nowej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej