Dom i Wnętrze

Jak dobrać wannę asymetryczną?

1.02KViews

Wanny asymetryczne cieszą się obecnie rosnącą popularnością. Przede wszystkim bowiem doskonale sprawdzają się w małych albo trudnych do zaaranżowania łazienkach. Kiedy jednak wejdziemy do sklepu, odkryjemy, że rodzajów i typów takich wanien jest naprawdę sporo. W który z nich warto zainwestować? Jak wybrać najlepszą wannę asymetryczną?

Krok 1 – kształt wanny i wysokość jej brzegów

Przede wszystkim musimy bardzo dokładnie pomyśleć sobie, gdzie taka wanna miałaby stać. Jakie to dokładnie będzie miejsce, jakie wymiary, jakie brzegi mogą być w jakim najdalszym położeniu. W końcu, co naturalne, każdemu z nas zależy na tym, aby wanna była jak największa na jak najmniejszej przestrzeni.

Warto także brać pod uwagę wysokość brzegów wanny . Jeśli w mieszkaniu są osoby starsze albo dzieci, to im będzie znacznie łatwiej korzystać z wanny o raczej niższych brzegach. Oczywiście zawsze także można rozważyć dołączane schodki do wanny.

Krok 2 – materiał wykonania wanny i akcesoria dodatkowe

Z czego wykonane są wanny asymetryczne? Często materiałem przewodnim jest tutaj akryl. Generalnie jest to materiał bardzo wytrzymały, łatwy w pielęgnacji i odporny na wszelkie przebarwienia. Jeśli jednak zechcemy inny materiał, to warto wiedzieć, że jego znalezienie może nie być takie proste.

Jak zaś sprawa wygląda z akcesoriami dodatkowymi? Generalnie chodzi tu o wnętrze takiej wanny asymetrycznej. Często bowiem w środku są one także asymetryczne! Oznacza to, że mają różne drobne schodki, półeczki. Warto odpowiednio wcześniej zdecydować, co w zasadzie będzie nam potrzebne.

Krok 3 – obudowa wanny

Kiedy już zdecydujemy się na jakiś model wanny, to warto jeszcze rozważyć kilka spraw. Przede wszystkim wanny asymetryczne trzeba zazwyczaj jakoś obudować. Po drugie – nie można podczas takiego obudowania zamknąć dostęp do instalacji.

Zatem przede wszystkim należy pamiętać, aby zatrudnić prawdziwych fachowców. Oznacza to, że nie bierzemy kogoś, kto nie za bardzo jeszcze wie, jak poradzić sobie z tematem asymetrycznej wanny. Dalej dbamy o to, aby na sto procent mieć pełen dostęp do instalacji, gdyby wydarzyła się choćby i najmniejsza awaria.

Na sam koniec warto zaś wspomnieć o obudowie wanny asymetrycznej. Czasem uda się ją wykonać za pomocą standardowych płytek, czasem jednak wskazane jest zastosowanie mozaiki. To rozwiązanie jest naprawdę bardzo efektywne i pięknie się prezentuje. Niestety jednak jego wykonanie jest nieco droższe i nie takie proste. Niemniej warto się nad nim zastanowić z uwagi na ogólną estetykę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ mubezpieczenia.pl tt2012.org