Dom i Wnętrze

Jak dbać o kafelki?

678Views

Kafelki to materiał, który już od wielu lat jest często i chętnie wykorzystywany do pokrywania powierzchni, a zwłaszcza podłóg. Ta popularność wynika przede wszystkim z dużych możliwości wyboru płytek, zarówno pod kątem surowca, z którego je wykonano, jak i pod względem walorów estetycznych. Kafelki odznaczają się również imponującą trwałością i odpornością na procesy eksploatacji. Warto jednak podkreślić, że będą mogły służyć nam jeszcze dłużej, gdy będziemy systematycznie i właściwie o nie dbać. Jak to zrobić?

Zniwelować efekty intensywnego procesu eksploatacji

Podstawową kwestią powinno być utrzymywanie płytek w czystości przy pomocy profesjonalnych detergentów. Ważne, aby były one dopasowane do rodzaju kamienia, z którego wykonano kafelki. W ten sposób unikamy ryzyka, że powstaną na nich trudne do usunięcia odbarwienia i inne nieestetyczne uszkodzenia. Druga istotna rzecz to zaopatrzenie się w przydatne akcesoria. Należą do nich między innymi wycieraczki aluminiowe, które są uznawane za jedne z najbardziej trwałych i odpornych na ścieranie.

Produkty wysokiej jakości kluczem do sukcesu

Decydując się na wycieraczki zewnętrzne, stworzymy barierę ochronną dla pokrytej kafelkami powierzchni. Gdy umieścimy je przed wejściem do nieruchomości, wchłoną większość zanieczyszczeń znajdujących się na podeszwach butów. Mowa tutaj zwłaszcza o błocie, piasku, śniegu i wodzie. Nie będą one miały kontaktu z kafelkami, więc brud nie będzie miał szansy na stworzenie mikrouszkodzeń w ich strukturze. Wycieraczki aluminiowe można z łatwością dopasować do konkretnego miejsca, gdyż są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. Należy podkreślić, że wycieraczki systemowe zaprojektowano w taki sposób, by nie tylko efektownie wchłaniały brud ale aby posiadały także właściwości antypoślizgowe. Działają znacznie lepiej niż standardowe wycieraczki materiałowe. Nie przemieszczają się i nie podwijają. Znakomicie sprawdzą się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i przed wejściem do prywatnych nieruchomości. Dzięki nim w prosty sposób zadbamy o kafelki.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….