Ciekawe

Ginekomastia tłuszczowa- jak ją pokonać za pomocą liposukcji?

158Views

Nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach piersi to dla mężczyzn niezwykle krępujący problem. Nie jest to dolegliwość w żaden sposób zagrażająca zdrowiu, raczej defekt estetyczny, którego nie da się niestety pozbyć za pomocą ćwiczeń. Ratunkiem w takiej sytuacji może być liposukcja, która pomoże pozbyć się kompleksów.

Ginekomastia- wskazanie do liposukcji

Oczywiście przed dokonaniem zabiegu, lekarz wykona niezbędne badania, by stwierdzić, czy powiększone u mężczyzny piersi są wynikiem odkładania się tłuszczu. Jest tak zazwyczaj, jeżeli takie zmiany są symetryczne i dotyczą obydwu piersi. W innym wypadku może chodzić o poważniejszy problem. Kiedy już zostanie stwierdzona ginekomastia tłuszczowa, lekarz zadecyduje, ile tkanki można usunąć, by poprawić efekt wizualny.

Dla wielu panów ta kwestia powoduje tak ogromne kompleksy i poczucie zażenowania, że bez problemu decydują się na wszelkie niedogodności związanie z zabiegiem, do których należy między innymi noszenie uciskowej odzieży po liposukcji. Niekomfortowe są także odczucia bólowe, na szczęście te można łagodzić za pomocą skutecznych środków.

Jak przebiega liposukcja w ginekomastii?

Zabieg znacząco nie różni się od odsysania tłuszczu z innych obszarów. Pacjent jest poddawany narkozie, zaś następnie kaniula jest wprowadzana pod skórę. Tłuszcz zostaje odessany do specjalnego zbiornika. Po zabiegu pacjentowi nakłada się uciskową odzież po liposukcji. Ma ona formę specjalnej, elastycznej, ale bardzo obcisłej koszulki. Początkowo pod odzieżą po liposukcji znajdują się dreny, a później, kiedy są wyjmowane, nosi się ją, by skóra się wchłonęła, a także płyny mogły odpowiednio krążyć w ciele.

Taki ucisk jest niezbędny i każdy pacjent musi nastawić się na stałe noszenie odzieży po liposukcji nawet do kilku miesięcy po zabiegu. Nie wyklucza go to jednak z normalnej aktywności. Trzeba jedynie powstrzymać się od działań mogących narazić klatkę piersiową na urazy.

Odzież po liposukcji- o czym pamiętać?

Na szczęście odzież po liposukcji jest na tyle przewiewna, że jej noszenie nie sprawia żadnego problemu nawet jeżeli jest lato. Skóra może swobodnie pod nią oddychać. Trzeba jedynie pamiętać, by nabyć ten element w renomowanym sklepie z odzieżą medyczną. Można to zrobić w sieci lub stacjonarnie.

Jeżeli pacjent nie zna żadnego zaufanego sklepu z takimi rzeczami, może zasięgnąć porady lekarza, który na co dzień zajmuje się zabiegami, wymagającymi noszenia odzieży uciskowej. Specjalista może podpowiedzieć sklep, a także powie, jaka forma odzieży uciskowej będzie odpowiednia dla danego pacjenta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie odzież po liposukcji