Dom i Wnętrze

Domy w konstrukcji szkieletowej – co warto o nich wiedzieć?

1.15KViews

Domy w konstrukcji szkieletowej to obecnie jeden z najpopularniejszych typów domów w Polsce. Polacy korzystają z tej technologii na potęgę, przede wszystkim ze względu na znacznie niższe koszty niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Co warto wiedzieć o budownictwie drewnianym? Czy tego typu domy faktycznie są w stanie zapewnić nam wysoki komfort?

W poszukiwaniu lokum dla siebie i swoich bliskich

Własny dom to marzenie wielu z nas – dzisiaj dom możemy wybudować samodzielnie lub tez kupić wprost od dewelopera. Niestety, obie te opcje mają sporo wad. Samodzielne budowanie zajmie nam wiele czasu, a w przypadku kupna gotowego domu możemy spodziewać się naprawdę wysokich cen (głównie przez marżę). Alternatywą są domy w konstrukcji szkieletowej, które przywędrowały do nas ze Skandynawii i Kanady. Zastosowanie szkieletów drewnianych w ich przypadku pozwoliło znacząco odciążyć konstrukcję i sprawić, że jej budowa trwa zaledwie kilka miesięcy.
Dom z drewna w konstrukcji szkieletowej buduje się od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być oddany (stan surowy zamknięty, stan deweloperski). Budową domu zajmą się wyspecjalizowane firmy, np. mawit.com.pl. Zanim jednak przystąpią do pracy zaproponują nam szereg interesujących projektów domów z drewna, wśród których znajdziemy propozycje domów parterowych z możliwością zabudowania poddasza oraz domów piętrowych. Projekty tworzone są przez doświadczonych architektów, którzy starają się odpowiedzieć na potrzeby jak największej grupy osób.

Dlaczego warto zainwestować w dom z drewna?

Przede wszystkim jest to znaczni tańsza inwestycja niż w przypadku klasycznych domów murowanych. Szacuje się, że cena takiego domu jest o 35% niższa niż w przypadku domów murowanych. Zaletą jest także to, że są one budowane zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego.