Ciekawe

Dla kogo krótka sukienka ślubna?

124Views

Suknia ślubna nie musi być długa. Tradycyjnie wybiera się bardzo ozdobne modele, które sięgają aż do samej ziemi. Krótka sukienka ślubna jest jednak ciekawą opcją, na którą moda wraca regularnie. Dla kogo są takie suknie?

Dla odważnych

Sukienka ślubna krótka to kreacja przede wszystkim dla pań, które nie boją się łamać tradycji. Wybór takiego ubrania łączy się z ryzykiem przytyków ze strony seniorek rodu. Oczywiście nie należy się nimi przejmować. Mody się zmieniają, tradycja przemija… a krótka sukienka ślubna jest raczej pieśnią przyszłości. Odważne Panny Młode nie powinny bać się wybierania takich kreacji. Nawet jeśli nie podobają się babcią, to są to nowoczesne kreacje, które przyciągają spojrzenia i zapadają w pamięć. To najprostszy sposób, aby się wyróżnić ale równocześnie nie szokować. Krótką suknię można zestawić ze skórzaną ramoneską lub dżinsową kurtką, żeby podkreślić jej młodzieńczy i buntowniczy charakter.

Dla wygodnych

Sukienka ślubna krótka to wygoda. Kobiety w dzisiejszych czasach nie są przyzwyczajone do chodzenia w długich sukniach. Łączy się to z obniżonym komfortem, skrępowaniem i ograniczonymi ruchami. Nikt tego nie lubi. Bezpieczniejszym i bardziej wygodnym rozwiązaniem jest, więc krótka suknia, która nie ogranicza ruchów nóg. Buty na obcasie nie plączą się z długą spódnicą, więc jest mniejsze ryzyko potknięcia i upadku. Taka suknia wspaniale nadaje się do tańca oraz zabaw w czasie oczepin.

Dla niskich

Długie suknie na ślub sprawiają, że sylwetka staje się przysadzista. O ile wysokie panie mogą sobie na to pozwolić, to niskie – nie. Powinny one raczej zdecydować się na krótkie suknie. Zgrabne, odsłonięte nogi wydłużają sylwetkę i sprawiają, że wygląda ona bardziej atrakcyjnie. Suknia ślubna nie powinna oczywiście być za krótka, tak by nie została uznana za nieprzyzwoitą. Długość za kolana lub do połowy łydki będzie mile widziana nawet w czasie ślubu kościelnego.

Dla młodych

Krótkie suknie ślubne pasują przede wszystkim młodym. Takie suknie na ślub są bardzo dziewczęce i nawiązują do niewinności. Są lekkie i zwiewne, więc można uznać je za symbol młodości i czystości. Dojrzalsze panie lepiej będą prezentować się w długich modelach, które wyglądają dostojniej.