Ciekawe

Chanca piedra – moc naturalnego leku

93Views

Suplement diety – Chanca Piedra to produkt otrzymywany z rośliny o tej samej nazwie. Z języka hiszpańskiego oznacza ona dosłownie „rozbijacz kamieni”. Cudowne właściwości zioła znane są już od pewnego czasu, dlatego zdobywa ono powodzenie w naturalnym leczeniu problemów dróg moczowych oraz kamieni nerkowych. Z pewnością warto poznać moc leczniczą tej niezwykłej, chociaż niepozornej rośliny.

Chanca Piedra właściwości rośliny

Chanca Piedra od wieków była stosowana w leczeniu naturalnym, wykorzystywana była przez plemiona zamieszkujące dorzecze Amazonki. Moc lecznicza tej rośliny została szerzej poznana w latach 60-tych XX wieku, kiedy też zaczęto poddawać jej właściwości dokładniejszym badaniom. Okazało się, że Suplement diety – Chanca Piedra wykazuje nie tylko właściwości rozbijające kamienie żółciowe i moczowe oraz zapobiega ich ponownemu odkładaniu się. Regularne spożywanie zioła działa zbawiennie na pracę wątroby i może przeciwdziałać wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Roślina wykazuje działanie moczopędne, oczyszcza układ moczowy i reguluje poziom wapnia znajdującego się w moczu. Dodatkowo ma działanie skurczowe w obrębie dróg moczowych, dlatego przyczynia się do wydalania kamieni. Chanca Piedra właściwości są naprawdę szerokie, dzięki czemu roślina zdobywa coraz większą popularność w lecznictwie naturalnym.

Kto może stosować Chanca Piedra?

Suplement diety – Chanca Piedra to naturalna metoda leczenia, dlatego jest ona bezpieczna. Zioła nie powinny jednak stosować kobiety karmiące oraz ciężarne, suplement może również wchodzić w interakcje z lekami przeciwcukrzycowymi i obniżającymi ciśnienie krwi, nasilając ich działanie. Zaobserwowano, że Chanca Piedra może także okresowo obniżać płodność, dlatego lepiej unikać jej stosowania w okresie starania się o zajście w ciążę. Co ważne, Chanca Piedra cena wcale nie jest wygórowana. 50 gramów wysokiej jakości ciętego ziela nadającego się do przygotowywania naparów można kupić w sklepach zielarskich już za mniej niż 20 złotych. Chanca Piedra cena gotowego suplementu może być nieco wyższa, koszt to zwykle 50-60 złotych. W tym wypadku nie ma jednak konieczności zaparzania zioła, ponieważ znajduje się ono już w łatwej do połknięcia tabletce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.herbavis.eu/produkt/chanca-piedra